Základní informace
// Vývojové středisko

Základní informace

Nabízíme možnost využití vývojového centra pro firmy a OSVČ

Naše nově vybudované vývojové centrum můžou využít firmy i OSVČ. Pro vaše projekty poskytneme kvalitní pracovní zázemí včetně vybavení, strojů a zařízení pro textilní a oděvní výrobu a pro oblast montáže konektorů a dalších průmyslových dílů a součástek.

Cenovou nabídku na pronájem našeho vývojového centra sestavíme individuálně, na základě konkrétních požadavků a potřebných strojů a zařízení. 

 

      

Vybavení vývojového centra

Máme k dispozici několik skupin stojů a zařízení

 Pro oblast textilní a oděvní výroby na vývoj vzorků a prototypů

  1. pro šití oděvů  např. pracovní oděvy, volnočasové oděvy z úpletů nebo tkanin.  
  2. pro šití neoděvních textilií  např. kryty, plachty, FME produkty, tzn. tašky, obaly, vaky na nástroje, nářadí apod.
  3. pro neprodyšné spojování /ultrazvukové sváření materiálů např. jednorázové ochranné pomůcky, pláště, overaly,  nebo obaly kryty  z netkaných textilií apod.  
  4. pro potisk tkanin technologií termotransferu
  5. pro tisk papírových a textilních etiket, např. prací symboly, materiálové složení, velikostní piktogramy,  apod.    
  6. pro řezání a oddělování materiálů různých jemností  s velkou přesností
  7. pro digitální tvorbu a polohování střihových konstrukcí oděvních i neoděvních pomocí speciálních SW, s výstupem na cutter (přímo na tkaninu)  nebo plotter ( tisk střihů na nažehlovací termo-papír)

 

Pro oblast montáže konektorů a dalších průmyslových dílů a součástek

  1. pro přesné 2D měření  menších dílů a součástek z plastu, kovu, tkanin apod. pomocí měřícího systému IM – 7020 s pohyblivým horním osvitem + měření v ose z,  zn.KEYENCE  
  2. pro konstruování a opracování dílů do prototypů a vyvíjených linek zařízení  BERNARDO Proficenter 700 TOP

 

 

Projekt č. CZ.01.1.02/0.0/0.0/16_092/0010057 „Rozšíření stávajících výzkumně-vývojových aktivit - vybudování výzkumného a vývojového centra společnosti DISTING s.r.o.“ je spolufinancován Evropskou unií, OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, program Potenciál. Cílem projektu je rozšíření výzkumně-vývojových aktivit společnosti DISTING s.r.o. - vybudování centra výzkumu a vývoje zaměřeného na VaV v oblasti automotive a textilní výroby a jeho vybavení potřebnými technologiemi. Přístup k výzkumné infrastruktuře bude v případě jejich zájmu umožněn i dalším uživatelům za transparentních a nediskriminačních podmínek.