Práce u nás

Pro studenty a všechny „naše“ operátory v hlavním pracovním poměru, i zaměstnance (brigádníky) na  DPP :

Dne 14.10.2017 proběhne mimořádná sobotní směna. Vaši případnou účast uvítáme. Dohodněte se prosím předem telefonicky s paní mistrovou. Těšíme se na vás.
 

V říjnu 2017 proběhnou v Distingu osobní pohovory s novými zájemci o práci v naší společnosti.

Zájemci se mohou dostavit v pondělí 23.10.2017 v 10 hodin do kanceláře sídla společnosti (Dukovany 220). Zde se dovíte bližší informace o práci, i možnostech zaměstnání u nás. 

Vyhodnocení prázdninové brigády 2017

Vyhodnocení prázdninové brigády (za měsíc červenec+srpen 2017)

 

Pořadí „operátorů – studentů“ dle výkonů.

Slíbenou motivační odměnu získali:

-          1/ osobní č. 1021

-          2/ osobní číslo 1011

-          3/ osobní číslo  1043 a 1044 (shoda)

Z důvodu velmi těsných výsledků jsme odměnili navíc ještě čtvrtou a pátou pozici 

-          4/ osobní číslo 1047

-          5/osobní číslo 1029

Ještě jednou Vám děkujeme, že jste naší společnosti pomohli s výrobou v období prázdnin, tzn.čerpání dovolených našich zaměstnanců. 
Děkujeme a těšíme se příště „nashledanou“.     

Brigádníci v Distingu - termín pohovorů

Pro zájemce o prázdninovou brigádu v Distingu:
Letos je o brigády opravdu velký zájem, a proto by bylo určitě vhodné zúčastnit se osobní schůzky, kde se dovíte důležité informace o průběhu a organizaci práce brigádníků.
 
Schůzky se uskuteční pro velký zájem ve dvou termínech :
- 27.6.2017 ve 13 hod. odpoledne 
- 10.7.2017 v 10 hod. dopoledne
 
Zůčastnit se mohou i zájemci o hlavní pracovní poměr. 
Zde aktuálně nabízíme volná místa na pozici operátor, avšak pouze do směnného provozu: střídání na ranní, odpolední, noční směně po týdnech (pondělí až pátek).  

Disting: Začínáme tam, kde ostatní končí

Jaký byl z vašeho pohledu rok 2016? 
Předběžné výsledky jsou velmi pozitivní. Hospodářský růst firmy se projevil vysokým procentem, je to až přes 20 %. Obrovský podíl na tom měl velký nárůst obratů z prodeje inovovaných oděvních produktů. Tam jsme se dostali na 400 % běžných ročních výkonů díky dodávkám pro slovenské elektrárny – Jaslovské Bohunice a Mochovce. 
Co se týká výroby autodílů, i zde jsme zaznamenali nárůst, zejména u jednoho nově získaného produktu, díky kterému jsme dali práci několika novým zaměstnancům a v době letních prázdnin asi dvacítce studentů. Velmi mile mě překvapilo, že někteří z nich pokračovali i po prázdninách ve dnech školního volna, a mají zájem v brigádě pokračovat i v roce 2017.  

To je velmi příjemné ohlédnutí za minulým rokem.  A co výhled na rok 2017? 
Co se týká oděvní a textilní výroby, první pololetí máme pro šicí dílnu vytížené. Podařilo se nám vyjednat včasné objednávky a rozplánovat výrobu tak, abychom předešli nárazovým akcím. Do konce května máme jasný plán výroby. Ve druhém pololetí počítáme ze strany slovenských elektráren s poklesem objednávek. V roce 2016 to byl první nápor, kdy se převléklo kompletně celé kontrolované pásmo obou slovenských jaderných elektráren z původních bílých oděvů do našich inovovaných žlutých overalů. I přes očekávaný pokles v dodávkách kombinéz bychom ale rádi udrželi výsledky roku 2016 například dalším využitím stříhacího centra. Na konci roku se nám se zájmem o využití naší volné střihárenské kapacity ozvala firma z Brna, která prožívá obrovskou expanzi na českých i zahraničních trzích. Měli bychom stříhat dětské bambusové plenky a plenkové kalhotky.  Obrátili se na nás s tím, že mají meziroční nárůst 60 %. Paní jednatelku a majitelku společnosti jsem poznala osobně a klobouk dolů! Jedna z mála, kteří mají velký zápal a chuť do práce. Tak snad po Novém roce zahájíme spolupráci.

V oblasti výroby konektorů je na nás nyní přesouvána velká část povinností technické přípravy výroby. V současné době musíme věnovat velkou pozornost zvládnutí nových úkolů, zaškolovat naše zaměstnance a rozšiřovat jejich kvalifikaci, abychom na ně pak mohli delegovat úkoly na jednotlivých úsecích.  Na plný výkon již druhým rokem pracuje manažerka kvality a projektový manažer. Výhledově bychom však potřebovali ještě další šikovné lidi s praxí a odbornými technickými znalostmi. 

Jaké rozhodnutí nebo investici považujete za poslední roky za zásadní? 

Investice do stříhárny se nám velmi vyplatila. Nutno podotknout, že s využitím dotací to bylo snazší.  Proto se v nadcházejícím období chceme znovu zaměřit tímto směrem. Máme rozpracované další dotační projekty, pomocí kterých chceme získat nové moderní metody, technologie, chceme využívat více vlastní potenciál, věnovat se více výzkumu a vývoji, abychom mohli zákazníkům nabídnout více než konkurence. To se týká našich výrobních aktivit nejen v textilní výrobě, ale hlavně v oblasti výroby autodílů. Držela bych se citátu svého kolegy pana Sázavského: „Začínáme tam, kde ostatní končí.“

Co to znamená?
Přijde zákazník a říká: „Toto mi nechtěli nikde udělat, …“ My hledáme možná řešení, no a na závěr mu zpravidla dokážeme, že to jde. To je přesně ten výzkum – vývoj. Zkrátka snažíme se nabídnout něco víc než ostatní. 

Připravujete poměrně velký projekt, budete stavět vlastní školicí a vývojové středisko. Prozradíte nám k tomu víc? 

Na nadcházející období máme velké plány. Už to budou čtyři roky, co jsme čerpali dotace na naši stříhárnu. Nyní bychom chtěli získat další dotace a naše služby rozšířit tak, aby nabídky od nás byly komplexnější než dosud. Rozvoj firmy tak z dlouhodobého hlediska určitě plánujeme. Chceme postavit vlastní školicí středisko, které nám pomůže si průběžně zajišťovat kvalifikovaný personál. Věříme, že se nám podaří včas a v potřebné kvalitě dokončit žádost o dotace a část finančních prostředků z dotací získat.  

Snad všechny firmy, včetně Distingu, hledají šikovné zájemce o práci.  Jak jste na tom v oblasti nabídky práce a vytížení lidí? 

K dnešnímu dni máme osmdesát kmenových zaměstnanců. Od prázdnin jsme měli rekordní počet brigádníků. Těch bylo celkem čtyřicet pět. Takže dohromady 125 zaměstnanců. Z toho, jak už jsem zmínila, byli i studenti středních škol z blízkého okolí Dukovan. Dáváme možnost přivýdělku také ženám na mateřské dovolené. Z brigádníků si pak vybereme šikovné a spolehlivé zaměstnance, kterým nabídneme práci u nás na hlavní pracovní poměr. 

To je opravdu velký počet brigádníků…

Je to proto, že objednávky, které musíme vykrýt, bývají mnohdy nárazové. V roce 2016 to bylo dokonce tak, že už nám nestačily ani prostory na ranní směnu a bylo nutné ve značné míře rozšířit i odpolední směnu. Celkově ale kapacita našich prostor není zcela využitá. Maximální využití pracovišť je na ranní směně, a na odpolední směně jsou pracoviště vytížená jen částečně.  
Pracujete tedy ve dvousměnném provozu? 

Jedna výrobní linka s velkým množstvím zakázek má třísměnný provoz. Ale sehnat operátory pro třísměnný provoz je složitější. Proto jsme letos přidali nad rámec zákonných povinností motivační příplatky za směnování. Chtěli jsme, aby tento třísměnný náročný provoz pocítili lidé více na výplatě. Zákon nám stanovuje dávat příplatky za práci v noci, u nás ale operátoři mají příplatky i za odpolední směny.

Jakou kapacitou výroby disponujete? 
Když to převedu do čísel, tak máme denní výrobní kapacitu 1400 normohodin. V současnosti se odpracuje okolo 600–700 hodin denně. Závisí to na aktuálních objednávkách zákazníků, které se dovíme ze systému den nebo dva dopředu. V případě výrazného navýšení objednávek jsme schopni zajistit provoz tak, že se dostaneme na 1500–1700 normohodin denně. Výroba je z hlediska logistiky a organizace práce poměrně náročná.  

Promítne se u vás navýšení minimální mzdy?

Určitě. Pro nás to znamená, že musíme se zákazníky vyjednávat o navýšení ceny. To už máme ale za sebou. Nějaké navýšení máme schválené a připravené od začátku roku 2017. Navýšení mzdy u nás bude probíhat ve dvou částech. Jednak plošně procentuálně a potom ještě podle projektu a jeho náročnosti. Také od ledna 2017 zvýšíme všem zaměstnancům hodnotu stravenek, na které jim přispíváme v maximální možné výši.

 Děkuji za rozhovor. Eva Fruhwirtová

Přejeme krásné Vánoce a dobrý rok 2017

Přejeme všem zaměstnancům, obchodním partnerům i klientům pokojné Vánoce a v novém roce hodně úspěchů.

Důležitá informace pro studenty-brigádníky

V sobotu 1. října se uskuteční  plánovaná sobotní směna (6—14 hodin).

Tento den máte možnost přivýdělku v rámci otevřených brigádnických smluv. Další  předpokládaný termín bude první sobota v listopadu tzn. 5. 11. 2016. 

Jak se brigádničilo v Distingu

Během prázdnin jsme měli posily z řad studentů.  Všem brigádníkům ještě jednou děkujeme a těšíme se na další spolupráci. Přejeme  jim úspěšný školní rok 2016-2017.

Prémiové ohodnocení podle množství  vyrobených kusů:
1 místo: 117 kartonů - Tereza, osobní číslo 956
2 místo:  106 kartonů - Pavel, osobní číslo 953
3 místo: 98 kartonů - Jan, osobní číslo 966     
   

Exkurze žen z regionu

Ve čtvrtek 12. května si ženy z regionu prohlédly provoz naší firmy. Při příležitosti Dne matek pořádá Jaderná elektrárna Dukovany každoročně setkání pro ženy se zajímavým programem. Letos mimo jiné navštívily provozovnu Distingu, kde se pro jaderné elektrárny šijí žluté kombinézy pro pracovníky primárního okruhu.

Starostky, ředitelky škol a neziskových organizací, zaměstnankyně elektrárny se rozdělily na dvě skupiny, aby se prostřídaly. Na úvod je přivítala jednatelka Marie Cafourková a dámám nabídla na přípitek růžového víno. Poté popsala provoz a výrobu šicí dílny a také moderní střihárny. Ženy se zajímaly o původ látek na žluté kombinézy a také o moderní trendy ve výrobě. Některé z nich nevěděly, že kombinézy pro jaderné elektrárny se vyrábí doslova za humny a také to, že paní Cafourková se svým týmem vymyslela modernizaci kombinéz a nechala si je zapsat jako průmyslový vzor. Exkurze se jim velmi líbila. 

11.02.2016

Posila týmu se osvědčila. Zákazníci jsou spokojeni

Zákazníci z oblasti automobilového průmyslu kladou na výrobce stále větší požadavky a nároky na kvalitu. Proto tým posílila Zuzana Kašparová, a to na pozici manažerka kvality.

„Dnes je velmi složité najít šikovné, samostatné a zodpovědné pracovníky, ochotné učit se stále něco nového. Jsem velmi ráda, že se naše nová kolegyně zapracovala a po půl roce ve firmě perfektně zvládá komunikaci se zákazníky, včetně průběžného řešení provozních záležitostí  v oblasti řízení kvality,“ říká jednatelka Marie Cafourková a dodává, že firma musí flexibilně reagovat na stále náročnější požadavky výrobců. 

01.02.2016

Dodali jsme tisíc žlutých kombinéz do jaderných elektráren na Slovensku

Dokončili jsme zakázku pro slovenské jaderné elektrárny Mochovce a Jaslovské Bohunice.

Po zkušebních sériích, které jsme vyrobili na jaře 2015, jsme v průběhu loňského roku dodali na Slovensko další stovky kusů žlutých kombinéz. Ty jsou určeny pro pracovníky v kontrolovaném pásmu jaderných elektráren. „Pět set kusů bylo pro Jadernou elektrárnu Mochovce a dalších pět set kusů pro Jadernou elektrárnu Jaslovské Bohunice,“ upřesňuje Marie Cafrourková.  Do letošního roku používali na Slovensku  klasické  bílé kalhoty a blůzy. Po vzoru Jaderné elektrárny Dukovany se rozhodli pro inovované žluté kombinézy Distingu. Právě tento oděv  má DISTING zapsaný na Úřadu průmyslového vlastnictví v Praze, jako tzv. „Užitný vzor na technické řešení oděvu“ a jako chráněný „Průmyslový vzor“.

„Na vývoji kombinéz určených pro práci v kontrolovaném pásmu jaderných elektráren pracujeme průběžně, tzn. již přes dvacet let se oděv určitým způsobem vyvíjí a proměňuje.  Jsme autory inovativních prvků, které zvyšují fyziologický komfort a užitné vlastnosti oděvu,“ popisuje Cafourková. 

31.01.2016

V novém roce 2016 nové zakázky

Máme-li zhodnotit ve stručnosti dosažené výsledky společnosti za uplynulý rok, tak snad jedno slovo: spokojenost.

Dlouhodobě sledované, graficky znázorněné ukazatele  výsledků  naší společnosti  mají  po skončení roku 2015 - v porovnání s předchozími roky - nadále vzrůstající tendenci.

A po velmi úspěšném lednovém startu s několika novými zakázkami v oblasti oděvní a textilní výroby budeme věřit, že i nadále se firmě povede alespoň tak, jako dosud.     

 

 

04.01.2016

Recertifikační audit proběhl úspěšně

Koncem října 2015 v naší firmě proběhl úspěšně re-certifikační audit ISO. Auditovalo se podle normy ČSN EN ISO 9001:2009 a ČSN EN ISO 14001:2005. K implementaci uvedených norem došlo již v roce 2004, tzn. systém je stabilní a funkční  již jedenáctým rokem.

Zavedení systému managementu kvality dle ČSN EN ISO 9001:2009 slouží k posuzování schopnosti organizace plnit požadavky zákazníka, a současně i požadavky zákonů a předpisů aplikovaných na produkt. Identifikují se činnosti společnosti, podporuje procesní přístup, jasně definují odpovědnosti a pravomoci jednotlivých pracovníků. „Mezi základní požadavky, které firma musí akceptovat je neustále sledování a zlepšování všech procesů, vedoucích k maximální spokojenosti zákazníka. Norma mimo jiné stanovuje i sledování úrovně údržby a bezpečnosti strojů a zařízení,“ popisuje jednatelka Marie Cafourková.

Druhá certifikace dle ČSN EN ISO 14001:2005 je zaměřená na stanovení vhodných, a co nejšetrnějších  procesů ve společnosti,  s ohledem na životní prostředí.

DISTING má implementované i některé prvky z velmi přísné normy TS 16 949. Tuto normu používají výrobci a dodavatelé komponentů pro automobilový průmysl. „Abychom byli schopni plnit požadavky zákazníků  z hlediska co nejvyšší kvality, z hlediska termínů, kvantity a podobně, je nezbytné znát a dodržovat požadované normy,“ říká Marie Cafourková. 

01.01.2016

Hodně zdraví a úspěchů v novém roce

Do nového roku přejeme všem  partnerům i klientům hodně zdraví, radosti a spokojenosti.

Uš(ž)ijte si rok 2016 a vystřihněte si ho podle svých představ.

tým Disting

18.11.2015

Byli jsme u vyzvednutí základního kamene k novému bloku dukovanské elektrárny

 Ve středu 18. listopadu jsme se zúčastnili vyzvednutí základního kamene k 5. bloku Jaderné elektrárny Dukovany.   Kámen bude osazen v blízkosti kapličky u obce Lipňany v prostoru, kde by měl 5. blok stát. Svěcení kamene a jeho předání vládě se uskuteční na jaře při setkání rodáků vesnic Skryje, Heřmanice a Lipňany, zaniklých kvůli stavbě elektrárny. „Podporujeme činnost Energetického Třebíčska, stejně jako přilehlé obce a další firmy. Nový blok zajistí kontinuitu provozu jaderné elektrárny. Nedovedeme si představit, že by zde nebyl další provoz, dotklo by se to výrazně života v našem okolí, potažmo i naší firmy“ říká jednatelka Marie Cafourková.

Firma Disting se zabývá dodávkami žlutých kombinéz do kontrolovaného pásma a dalších pracovních oděvů do elektrárny. 

10.08.2015

Máme novou manažerku kvality

Od 1. srpna 2015 nastoupila do DISTINGu  Zuzana Kašparová na pozici manažer kvality. Její hlavním úkolem je kromě komunikace se zákazníkem v anglickém a německém jazyce, práce v oblasti kvality, včetně  přípravy a uvolňování procesů zejména ve výrobě konektorů a vedení související  technicko-administrativní agendy. „Jsem ráda, že máme novou a zkušenou posilu v našem týmu. Neustále se snažíme zkvalitňovat služby, aby zákazníci měli špičkový servis a rádi s námi spolupracovali,“ popsala jednatelka Marie Cafourková.

Zuzana Kašparová vystudovala třebíčskou obchodní školu a má bohaté zkušenosti i v oblasti logistiky, zpracovávání nabídek a komunikace se zákazníkem. 

Kontakt na Zuzana Kašparovou:

E-mail: zuzana.kasparova@disting.cz

Mobil: +420 725 846 610

 

30.06.2015

Díky dukovanské elektrárně mají na Třebíčsku práci i švadleny

Zdroj: Český rozhlas region

Žluté kombinézy pro Jadernou elektrárnu Dukovany vyrábějí jen kousek za elektrárenským plotem. Na střih žlutých kombinéz používají počítačem řízený stroj. Takových strojů je v České republice jen několik desítek. Dílna chrlí tisíce obleků ročně. Poslední modely inovovali a doplnili o speciální pružné podpaží, aby byly pro pracovníky v reaktorových sálech pohodlnější.

Majitelka dílny Disting Marie Cafourková čerpá poznatky přímo od zaměstnanců elektrárny. „Mnoho děvčat, který tady pracují, mají své muže zaměstnané přímo na jaderce a od nich ty infomace mám z první ruky. To je ideální stav! Holky mi řeknou: tady jim to nesedí, tam je to někde táhne,“ popisuje Marie Cafourková, jak vylepšení obleků vzniká.  

Inovace si už nechala zaregistrovat i na patentovém úřadě. Má je chráněné užitným a průmyslovým vzorem. 

Výroba takových kombinéz je docela náročná. Musí splnit ta nejpřísnější bezpečnostní kritéria a myslí při tom i na potřeby pracovníků v reaktorových sálech. „Zip má dva jezdce, aby v případě potřeby nemusel operátor celou kombinézu sundávat,“ ukazuje Marie Cafourková a rozkládá na stole jednu ze žlutých kombinéz. Každý detail musejí schvalovat bezpečnostní inženýři přímo v Jaderné elektrárně Dukovany. Tak například inovované žluté obleky mají i pružný lem nad pasem, ale ten musí být zevnitř krytý další látkou. „Kdyby totiž náhodou něco pracovníkovi v kontrolovaném pásmu ukáplo na záda, nesmí to skrz pružný lem prosáknout až na kůži,“ vysvětluje majitelka krejčovské dílny. 

Firma na výrobu kombinéz dává aktuálně práci osmdesáti lidem. Rozšiřují však výrobu a naberou dalších 10 pracovníků. Kombinézy začali dodávat i pro Jaderné elektrárny Mochovce a Jaslovské Bohunice na Slovensku. Navíc vymýšlejí i nové látky a spolupracují na tom s Technickou univerzitou v Liberci. Zavádějí materiály, které obsahují stříbro. „Má to proti pachové a detoxikační účinky,“ říká Marie Cafourková. Takové obleky by měly být pro pracovníky v kontrolovaném pásmu jaderných elektráren ještě komfortnější.  

Poslechněte si rozhlasový příspěvek zde.

20.08.2015

DISTING - firma, která obléká jadernou elektrárnu

K tomu, co děláme, vedla dlouhá cesta, říká Marie Cafourková, jednatelka firmy DISTING z Dukovan. „Začali jsme v roce 1994 výrobou pracovních oděvů, to byla moje parketa, původním povoláním jsem oděvářka.  Absolvovala jsem Střední průmyslovou školu oděvní v Prostějově, zažila jsem OP Prostějov v plné síle, a tam jsem získala nejvíc praxe. Poté jsem studovala na Vysoké škole strojní a textilní v Liberci, na textilní fakultě oděvní směr, se zaměřením na stroje a technologii,“ začala svůj příběh Marie Cafourková.

Vzpomínáte si na začátek spolupráce s Jadernou elektrárnou Dukovany?

Ano, našívala jsem nejdříve jen kapsy na montérky dodané ze skladu ČEZu, a pro kontrolované pásmo jsme šili bílé trenýrky. Tenkrát se nedalo ještě vše sehnat jako dnes. Tak jsme bílé trenýrky pro kontrolované pásmo šili na zakázku. V roce 1998 bylo vypsáno výběrové řízení na pracovní oděvy pro ČEZ. Protože v té době jsme pro ČEZ už dost šili, velmi mi na tom záleželo, a dala jsem si hodně práce s nabídkou.  Zakázku jsme nakonec vyhráli. Bylo to v obrovské konkurenci dalších tuzemských i zahraničních firem.

Koho jste v elektrárně oblékali?

V první fázi jsme pro ČEZ šili šedé pracovní oděvy (montérky) pro sekundární okruh, a bílé pro laboratoře. Později jsme se ve spolupráci s bezpečnostním technikem zaměřili na oděv pro primární okruh (tak zvané kontrolované pásmo). Tak původní bílé obleky s červenými pruhy byly nahrazeny kombinézou ve žluté barvě.

Proč právě žlutý?

Tato barva spadá do normy 471, to znamená do skupiny se zvýrazněnou viditelností.  

Vy jste autorkou žluté kombinézy a dokonce ji máte zapsanou jako průmyslový a užitný vzor.

Dali jsme dohromady první kombinézu a tento model fungoval od roku 1999, tzn. víc jak deset let. Průběžně jsme oděv vylepšovali jak z hlediska dostupnosti nových materiálů, tak i z hlediska technologického zpracování. V roce 2012 jsme si nechali KP kombinézu - inovovaný vzor -  zapsat na Úřadu průmyslového vlastnictví v Praze jako chráněný „Užitný vzor“, a také „Průmyslový vzor“. Kladli jsme důraz především na fyziologický komfort nositele. Lidé v kontrolovaném pásmu pracují ve vysokých teplotách a při vstupu do KP neexistuje jiná varianta, něž  si tu kombinézu obléct. Musí být přizpůsobená tak, aby v ní měli pohodlí. Zvolili jsme třeba jiný typ rukávu. Místo hlavicového jsme udělali klínové rukávy a do podpaží jsme všili úplety, aby to při zvednutí ruky při práci pružilo, a bylo prodyšné. Další novinka je to, že jsme do zadního dílu kombinézy vložili neobvykle v příčném směru také úplet. Má podobnou funkci jako vylepšené rukávy, když se ohnete, tak to netáhne v rozkroku.

Co v tuto chvíli dodáváte co do Jaderné elektrárny Dukovany?

Hlavně žluté overaly pro kontrolované pásmo, pak bílé oděvy- košile, kalhoty, pláště atd. Šijeme oděvy i pro Temelín, a v současné době se nám podařilo zrealizovat první dodávky i pro jaderné elektrárny na Slovensko.

Kolik máte zaměstnanců?

V současné době máme 75 zaměstnanců na hlavní pracovní poměr a nějakých 15 zaměstnanců na dohodu o provedení práce – z důvodu vykrytí nárazových termínovaných zakázek.

Co se týče vybavení, máte nějakou speciální technologii?

Určitě se ráda pochlubím, že se nám podařilo v roce 2014 konečně pořídit supermoderní stříhárnu. Bylo to vlastně i nutností, protože jak skončilo OP Prostějov, tak už nenajdete skoro nikoho, kdo by práci střihače zvládnul. Takže jsem donedávna řezala na pile a kreslila polohové plány sama.

Plně automatická stříhárna byl můj sen už dávno, ale nebyly na to finanční prostředky ani vhodná doba. Český trh tenkrát zaplavily levné oděvy z východu, kterým se nadalo konkurovat. Až v posledních dvou třech letech jsme zaznamenali oživení a nárůst zakázek v oděvní oblasti, tak jsme „šli do toho“, a střihárnu s částečným financováním z dotačního programu „Inovace“ jsme pořídili. 

Jde o velmi moderní stříhárnu, která funguje na podobném principu současných CNC strojů. V kanceláři na PC ve speciálním programu vytvořím střihové konstrukce, v dalším - polohovacím programu sestavím polohové plány, a po síti pošlu soubory do cutteru. Ten pak obsluhují zaškolení zaměstnanci, kteří navrství tkaninu a spustí plně automatický výřez dílů – už bez kreslení střihů na látku, a hlavně bez rizika úrazu. Tím se ušetří nejen hodně času, ale také materiálu, a hlavně se vyloučí i možnost udělat chybu. Výřez je naprosto přesný.

 Šicí dílnu máme vybavenou vlastními stroji. Používáme jedno jehlové stroje převážně značky JUKI, dále máme několik speciálních strojů, automatů a poloautomatů. V letošním roce máme v plánu obnovit strojní vybavení šicí dílny za nové moderní výkonnější a  přesnější  stroje. Opět chceme využít i dotací, tentokrát z programu „Technologie“. 

 Eva Fruhwirtová

 

23.06.2015

DISTING se stal členem Energetického Třebíčska

Na výkonném výboru Energetického Třebíčska, které se konalo v pondělí 22. června, byla mezi členy přijata firma DISTING. „Budoucnost Jaderné elektrárny Dukovany je pro naši firmu velmi významná. Proto jsem ráda za nabídku přistoupení do sdružení, které vyvíjí aktivity směřující k výstavbě pátého bloku,“ popsala jednatelka Marie Cafourková.

Na výkonném výboru představila Marie Cafourková v krátkosti firmu. „V současné době vyrábíme komponenty do aut. Jsme také dodavateli pracovních oděvů pro pracovníky jaderné elektrárny v Dukovanech i v Temelíně. Žluté obleky do kontrolovaného pásma, který většina z vás měla na sobě, je právě z naší dílny,“ představila Cafourková. Firma DISTING sídlí v Dukovanech a v současné době dodává pracovní oděvy do jaderných zařízení. Rozšířili se také na Slovensko, kde jsou také jaderné bloky. Pracují na inovacích a na zlepšování pracovních oděvů. Firma DISTING sleduje dění kolem prodlužování životnosti elektrárny a výstavby nového bloku. Účastní se konferencí, které Energetické Třebíčsko iniciuje a pořádá.

 Více o Energetickém Třebíčsku zde

 

24.07.2013

Co je u nás nového

 

  • V letošním roce jsme dokončili výstavbu nového skladu materiálu včetně terénních úprav v areálu společnosti.
  • Na jaře 2013 jsme žádali o dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj, program INOVACE.
    Žádost byla kladně vyhodnocena a schválena, zahajujeme realizaci.